شركت فعالان سازمان در تظاهرات ضد جنگ در واشنگتن

نزديک به صدهزار تن از مردم  واشنگتن و  شهرهاي ديگر آمريکا، صبح امروز (25 اکتبر)، عليه  سياستهاي جنگ طلبانه ي دولت بوش، در محل بناي يادبود جورج  واشينگتن در مرکز شهر، دست  به گردهمآيي و تظاهرات  زدند. هزاران  پرچم و پلاکارت، خواست  صلح و پايان  يافتن اشغال عراق را برخود حمل مي کردند. اين تظاهرات به دعوت A.N.S.W.E.R  و "اتحاد  براي صلح و عدالت" و تحت  شعار" سربازان  را  به  خانه  بازگردانيد!" برگزار شد. شرکت کنندگان  را پير و جوان، خانواده ي سربازان  آمريکايي، فعالين  زن و سازمانها و گروههاي چپ و صلح دوست تشکيل مي دادند. سازمان  چريکهاي فدايي خلق ايران  نيز از جمله پشتيبانان اين تظاهرات بود و فعالين آن با  شعارهاي عدالت،  دموکراسي و صلح،"نمايش را  بس کنيد، ملاها  بايد  بروند" و نيز "حقوق بشر براي ايران" در آن شرکت داشتند.

سخنرانان که در ميان آنها رمزي کلارک، نيز ديده  مي شد، خواهان  پايان  يافتن  بي درنگ اشغال عراق و فلسطين شده و استيضاح جرج دبليو بوش از سوي کنگره آمريکا به دليل دروغگويي و فريب افکار عمومي را خواستار گرديدند. آنان همچنين بودجه 87 ميليارد دلاري براي تامين  مصارف جنگي دولت  را  رد  کرده و خواستار اختصاص بودجه  به آموزش و پرورش، بهداشت، مسکن و ايجاد  شغل شدند. آقاي "شارپ تون"، نامزد انتخاباتي از حزب دموکرات، از تظاهرکنندگان  خواست که  زيربار خروج تدريجي نظاميان  آمريکايي از عراق نروند. او گفت:" به بوش 87 ميليارد  دلار که  هيچ، 87 سنت هم ندهيد".

تظاهرکنندگان پس از شنيدن بيانات سخنرانان، در ميان کنترل شديد پليس، از چند خيابان واشنگتن و از برابر کاخ  سفيد و وزارت  دادگستري عبور کردند. شماري از شعارهاي آنان از اين  قرار بود:

-          اين دولت  مرا  نمايندگي نمي کند

-          محل کار ايجاد کنيد نه جنگ

-          بوش دروغگوست

-          جنگ نه، امپراتوري نه

-          از سربازان حمايت  کنيد، آنها را  بازگردانيد

-          آمريکا از خاورميانه خارج شو، ما صلح   وعدالت  مي خواهيم

-          وقتي بي عدالتي قانون شود، مقاومت وظيفه  مي شود

مشابه  همين  تظاهرات در سانفرانسيسکو نيز برگزار گرديد.